REGULAMINY

REGULAMINY

Regulamin pobytu w Agroturystyce Barycz

1. Doba noclegowa rozpoczyna się o godzinie 14:00 w dniu przyjazdu, a kończy się o godzinie 11:00 w dniu wyjazdu.

2. Dostęp do zarezerwowanego domku/pokoju przed rozpoczęciem doby noclegowej jest możliwy tylko po wcześniejszym uzgodnieniu.

3. Chęć przedłużenia pobytu Gość powinien zgłosić w gospodarzowi do godziny 9:00 w dniu, w którym upływa termin najmu pokoju/domku.

4. W przypadku wcześniejszego wyjazdu niż uprzednio zarezerwowany pobyt należność nie ulega zmianie i nie podlega zwrotowi.

5. W dniu przyjazdu Gość jest zobowiązany do przedstawienia dokumentu tożsamości ze zdjęciem celem dokonania meldunku (Ust. Z 10.04 1974 o ewidencji ludności i dowodach osobistych Dz.U. z 2001 nr 87 poz 960). Osobom postronnym nie udzielamy żadnych informacji o danych osobowych Gości przebywających w Agroturystyce Barycz zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 101 z 2002 r. poz. 926 z późn. zmianami).

6. Gość nie może użyczać wynajmowanego przez siebie pokoju/domku osobom niezameldowanym.

7. Osoby niezameldowane w Agroturystyce Barycz mogą przebywać w pokojach i domku do godz.22:00.

8. Cisza nocna obowiązuje od godziny 22:00 do 7:00.

9. Ze względu na komfort wypoczynku naszych Gości i bezpieczeństwo obowiązuje całkowity zakaz palenia papierosów w pokojach i domku. Koszt oddymiania pokoju gościnnego wynosi 200zł a domku 500zł.

10. Podczas pobytu Gościa pokoje gościnne i domek nie są udostępniane osobom trzecim.

11. Osoby sprzątające serwisują pokoje i domek na życzenie Gości (prosimy zgłaszać wcześniej telefonicznie).

12. Goście ponoszą pełną odpowiedzialność materialną za wszelkie szkody – uszkodzenia lub zniszczenia wyposażenia lub urządzeń technicznych (w tym również zagubienie kluczy) powstałe z ich winy lub osób ich odwiedzających.

13. Parking niestrzeżony dla Gości udostępniany jest bezpłatnie. Właściciel terenu nie ponosi odpowiedzialności za parkujące pojazdy ani za pozostałe w nich mienie.

14. Obsługa zobowiązana jest reagować na uwagi i zastrzeżenia dotyczące poziomu usług, funkcjonowania urządzeń oraz porządku i czystości w Agroturystyce Barycz. Wszelkie uwagi bardzo prosimy zgłaszać bezpośrednio lub telefonicznie pod nr tel.605 997 225 - wtedy możemy zareagować.

15. Regulamin Agroturystyki Barycz podaje się do wiadomości poprzez umieszczenie go w pokojach i domku oraz umieszczenie na stronie internetowej www.agroturystykabarycz.pl

16. Dla Gości udostępniamy grill, natomiast materiały eksploatacyjne (węgiel, tacki) - we własnym zakresie lub za dodatkową opłatą- 20 zł.

17. Zwierzęta akceptowane są tylko po wcześniejszym uzgodnieniu oraz obowiązuje jednorazowa dodatkowa opłata 70zł.

18. Możliwe dodatkowe usługi – zlecenie prania 30PLN, posiłki za dodatkową opłatą. Prosimy zgłaszać chęć skorzystania z posiłków z kilkugodzinnym wyprzedzeniem.

Regulamin Rezerwacji

1. Rezerwacje przyjmowane są drogą mailową lub telefoniczną.

2. Rezerwacji dokonuje się na osobę lub firmę, która będzie dokonywać płatności. Wpłaty zadatku dokonywać prosimy na nr konta:48 1240 5006 1111 0010 5745 8910 właściciel -Grażyna Sajnóg Barycz 46 26-200 Końskie

3. Aby rezerwacja stała się rezerwacją gwarantowaną konieczne jest uiszczenie w ciągu 3 dni roboczych od dokonania rezerwacji zadatku w wysokości 30% od kwoty za cały pobyt (w tytule przelewu prosimy umieścić: imię i nazwisko oraz datę pobytu)

4. Brak wpływu zadatku w określonym terminie od dokonania rezerwacji skutkuje anulowaniem rezerwacji.

5. Pozostała część należności pobierana jest w dniu przyjazdu, w momencie meldowania gościa.

6. Płatność w PLN lub Euro. W przypadku przeliczania Euro na PLN stosowany jest kurs z dnia dokonywania płatności lub wystawiania faktury.

7. W przypadku zmiany terminu rezerwacji lub całkowitej rezygnacji z pobytu z przyczyn niezależnych od Agroturystyki Barycz zadatek nie podlega zwrotowi.

8. Przyjazd po godzinie 22:00 wymaga wcześniejszego zgłoszenia telefonicznego pod numerem telefonu 605 997 225.

9. Niestawienie się gościa do godziny 22:00 dnia przyjazdu jest równoznaczne z rezygnacją z pobytu, jeśli gość nie poinformował wcześniej gospodarza i jest równoznaczne z możliwością wynajęcia pokoju innemu gościowi.

10. Wpłata zadatku, a tym samym dokonanie rezerwacji gwarantowanej oznacza potwierdzenie akceptacji warunków rezerwacji określonych w niniejszym regulaminie przez osobę dokonującą rezerwacji.

11. Dokonując rezerwacji Gość wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych przez wyznaczonego Administratora Danych Osobowych w celu wykonania usługi noclegowej zgodnie z Ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw 2018 Poz.1000).

12. Uprzejmie prosimy o informację telefoniczną pod nr tel. 605 997 225 z podaniem orientacyjnej godziny w dniu przyjazdu. Zapraszamy i życzymy udanego pobytu!

Szczegółowe informacje i zasady korzystania z sauny

Szczegółowe informacje i zasady korzystania z sauny 1. Korzystanie z Sauny w Agroturystyce Barycz podczas wejść jest dozwolone jedynie dla osób powyżej 18 roku życia oraz osób zdrowych. Wchodząc do sauny Gość potwierdza, że jego stan zdrowia pozwala na korzystanie z tej formy rekreacji.

2. Przeciwskazania do korzystania z sauny:

 • przeziębienie, podwyższona temperatura organizmu oraz inne choroby infekcyjne, ostre, zakaźne, przewlekłe, itp.
 • stany astmatyczne
 • problemy kardiologiczne – w szczególności uszkodzenie mięśnia sercowego, stany po przebytym zawale, niewydolność krążeniowa, problemy z nadciśnieniem, problemy z krzepnięciem krwi, skłonność do krwawień, żylaki, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
 • choroby psychiczne, choroby układu nerwowego
 • choroby nowotworowe oraz okres do 5 lat po ich wyleczeniu
 • problemy hormonalne np. nadczynność tarczycy
 • ostre stany reumatyczne
 • wrzody, guzy, ogniska zapalne (zakażenia) np. stan ropny zęba
 • spożywanie alkoholu lub jakichkolwiek środków odurzających
 • niedawno przebyte operacje, w szczególności chirurgiczne
 • miesiączka, ciąża
 • epilepsja, klaustrofobia
 • choroby skórne o przebiegu ropnym, owrzodzenia

3. Przed rozpoczęciem saunowania należy:

 • na około 2 godziny przed rozpoczęciem saunowania zjeść lekki posiłek
 • załatwić potrzeby fizjologiczne
 • rozebrać się nie zapominając o biżuterii, zegarkach i innych ozdobach w szczególności metalowych, gdyż mogą one spowodować poparzenie ciała
 • umyć dokładnie całe ciało pod prysznicem używając do tego mydła, a następnie dokładnie wytrzeć się do sucha
 • jeśli stopy są zimne, ogrzać je w ciepłej wodzie

4. Przed wejściem do sauny należy zdjąć klapki i zostawić je na zewnątrz, następnie wejść do sauny . Należy pamiętać o tym, że całe ciało ma spoczywać na ręczniku, tak aby żadna jego część nie dotykała bezpośrednio siedziska. Dopuszcza się leżenie w saunie. Zaleca się odkrycie jak największej części ciała tak, by było ono wystawione na działanie temperatury i wilgoci. W saunie możemy spędzić nie więcej niż 15 minut.

5. Proces saunowania składa się z 3 faz:

 • Nagrzewanie (kąpiel saunowa).
 • Schładzanie (prysznic). Należy wziąć letni prysznic, a następnie zimny kierując strumień wody od stóp ku górze (w kierunku serca), a dopiero na końcu schładzamy głowę i kark.
 • Odpoczynek – powinien trwać przynajmniej tyle, ile czasu spędziliśmy w saunie. W tej fazie istotne jest również uzupełnienie płynów!

Zaleca się powtórzenie całego procesu minimum trzykrotnie.

6. Przed opuszczeniem sauny powinno się wydłużyć ostatni odpoczynek, aby pozwolić organizmowi wrócić do normalnej temperatury. Następnie należy wziąć prysznic bez użycia mydła lub żelu, aby otwarte pory skórne mogły oddychać.

7. Obsługą sauny i znajdujących się w nich urządzeń mogą zajmować się jedynie pracownicy Agroturystyki Barycz. Nie wolno samodzielnie polewać kamieni, stosować żadnych własnych płynów, esencji, olejków czy innych substancji do saun, a także dotykać pieca. Zakazuje się kładzenia jakichkolwiek przedmiotów (np. ręczników, płaszczy i prześcieradeł kąpielowych) w pobliżu pieca, ani na nim.

8. Po skorzystaniu z sauny zalecane jest schłodzenie ciała, np. poprzez skorzystanie z natrysku przy saunie.